Kriti I

Traffikeras av Anek Lines

Kriti I

Kriti I

Anek Lines Kriti I

Trafikeras av Anek Lines på rutten

Kriti I, som fått sitt namn från Greklands största ö Kreta, är systerskepp till Kriti II. Kriti I är byggd i det japanska skeppsvarvet Koyo, och har kapacitet för runt 1500 passagerare och 650 fordon. Ombord finns mycket att göra för att hålla passagerarna underhållna och ha en bekväm överfart, såsom ett flertal barer och restauranger på olika däck, men också ett urval av hytter.

Hytter ombord/Reserverad Sittplats

Kriti I har vackert dekorerade och rymliga insides och utsides hytter, tillgängliga som 2, 3 eller 4-bäddshytter. För de som önskar en lite lyxigare överfart går det att välja deras deluxehytter. Om du inte önskar en hytt så finns också 208 bekväma vilstolar att välja mellan.

Vänligen observera: Även om vi har gjort vårt bästa för att göra vår Kriti I guide så nogrann som möjligt, faciliteter ombord, tjänster och underhållning kan variera beroende på datum och tid på året som du reser på, faciliteter kan ändras utan en tidigare upplysning och raderier kan trafikera med andra fartyg än de som var nämda vid bokningen utan tidigare upplysning.

Andra Anek Lines färjor

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.

Behöver du hjälp?

Låt oss hålla kontakten

Få exklusiva erbjudanden direkt till din inkorg
Ny design, samma Direct Ferries